04. 12. 2021
Тел.: +38(093) 317 92 91
home1 search contacts

МОЗ представило законопроєкт про лікарське самоврядування на громадське обговорення

smaller text tool iconmedium text tool iconlarger text tool icon

Медичне самоврядування – це ефективна система, яка регулює здійснення професійної діяльності, захист прав та інтересів медичних працівників. Наша мета – надати можливість та сформувати засади для створення незалежної від держави організації, яка поєднує професіоналів із важелями впливу в медичній галузі та ефективними механізмами самоконтролю, відстоювання колективних інтересів лікарів, інших медичних працівників, фармацевтів. 

Така організація забезпечить працівникам сфери охорони здоров’я право на те, щоб питання їх діяльності вирішувалось не чиновником у кабінеті, а обраним ними ж представником професійної спільноти. Про це заявив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

“Визначною, в разі його прийняття народними депутатами, стане можливість саморегуляції медичної спільноти. Якщо якийсь лікар відхиляється від норм та стандартів надання медичної допомоги, послуговується антинауковими методами чи даними, створюючи таким чином загрозу життю та здоров’ю пацієнта – спільнота оперативно надасть оцінку його роботі та вчинить дії на користь майбутніх пацієнтів”, – наголосив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко

Він додав, що історія створення засад для лікарського самоврядування затягнулась. Цей процес розпочали більше трьох років тому. “Ми маємо нарешті звершити цей процес. Можливість самоврядування – це визнання, повага та надання повноважень для наших лікарів”, – додав міністр. 

Міністерство оприлюднило законопроєкт про самоврядування у сфері охорони здоров’я для громадського обговорення. Слід зазначити, що ​​Українська федерація професійних медичних об'єднань підтримала напрям міністерства до врегулювання питання лікарського самоврядування. 

Проект передбачає створення п’яти палат медичних професій: лікарів сімейної медицини, лікарів спеціалістів, стоматологів, медичних спеціалістів (медичні сестри та брати), фармацевтичну палату. 

Кожна палата матиме однакові функції в межах об’єднання тих чи інших фахівців, що передбачені лікарським самоврядуванням. 

Обирати керівництво палат та їхніх органів (Вища рада, Вища наукова рада, кваліфікаційно-дисциплінарна комісія, ревізійна комісія) пропонується на загальних зборах членів палат, в яких зможе взяти участь кожен член палати за допомогою засобів електронної ідентифікації (тобто висловитись особисто). Згідно з законопроектом, вони будуть проводитись раз на три роки або позачергово. Для організації загальних зборів МОЗ створить робочу групу. До неї увійдуть чотири представники міністерства, п’ять членів профільного Комітету ВРУ та десять представників громадських організацій.

МОЗ України


Newer news items:
Older news items:

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Останні новини

Курси валют

 

 

Календар

< листопада 2021 >
П В С Ч П С Н
1 2 3 4 5 6 7
8 9 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30