18. 06. 2019
04071 м. Київ, а/с 110
тел/факс (044) 207-12-58
тел.моб   (066) 346-08-46
home1 search contacts

Прискорена приватизація аграрних держпідприємств - реальний шлях до подолання корупції

smaller text tool iconmedium text tool iconlarger text tool icon

Ініціатива Міністра аграрної політики та продовольства Олексія Павленка щодо негайної передачі всіх підвідомчих ДП на приватизацію - найкоротший шлях до подолання корупції. Фонд держмайна як спеціальний орган управління державною власністю зі штатом у понад 3000 людей і мережею регіональних відділень впорається з цим завданням швидше й ефективніше. Про це заявив заступник керівника робочої групи з питань приватизації держпідприємств Мінагрополітики, радник Міністра Олексій Зубрицький під час веб-конференції у ІА «Agronews».

«Мінагрополітики приділяє особливу увагу приватизації, зокрема тому, що тут, напевно, найбільша кількість держпідприємств у підпорядкуванні. Саме тому команда Міністерства просунулася, ймовірно, далі інших відомств на цьому шляху і першою натрапила на жорстокий опір процесу приватизації. Передача всіх ДП на приватизацію – єдиний вихід подолання корупції у держпідприємствах», - наголосив Олексій Зубрицький.

Олексій Зубрицький навів приклад, що підприємство з великим земельним наділом укладає договір з комерційною структурою про спільну діяльність, про спільний обробіток землі тощо. Результати спільної діяльності вкрай неуспішні, держпідприємство виявляється боржником комерційної структури. В аграрному секторі це, як правило, неврожай, при цьому реально зібране зерно продається за готівку. Директор і кредитор повертають свої «інвестиції». Далі кредитор звертається до суду, який відписує майно боржника кредитору. Державі залишається оболонка підприємства без активів, часто з боргами по зарплаті, податках і т.і. . «По суті ми маємо справу з тіньовою приватизацією, безкоштовною для приватизатора, і безприбутковою для держави. Навпаки, у держави залишаються обтяжені боргами, пенями і штрафами юридичні оболонки, яких, зокрема, у Мінагрополітики понад 150. Процес йде вже з десяток років, і поки ми дискутуємо і обговорюємо необхідність приватизації, держпідприємства інтенсивно розкрадаються і їхнє майно приватизується тіньовим чином», - наголосив Олексій Зубрицький.

МІНІСТЕРСТВО АГРАРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПРОДОВОЛЬСТВА УКРАЇНИ


Newer news items:
Older news items:

Додати коментар

Захисний код
Оновити

последние

Останні новини

Курси валют

 

 

Календар

< жовтня 2015 >
П В С Ч П С Н
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31