17. 12. 2018
04071 м. Київ, а/с 110
тел/факс (044) 207-12-58
тел.моб   (066) 346-08-46
home1 search contacts

Фундація Джоан К.Роулінг Lumos та канадський проект EDGE допоможуть реформувати інтернати в Житомирській області

smaller text tool iconmedium text tool iconlarger text tool icon

У Житомирській області розпочинається процес деінституціалізації – реформування інтернатів, у яких сьогодні, як правило, живуть діти з неблагополучних сімей, при цьому діти-сироти складають менше 10% всіх дітей в інституціях.

Житомирщина – перший регіон, який починає впровадження Національної стратегії реформування системи інституційного догляду та виховання дітей на 2017-2026 роки, що була схвалена Урядом України влітку цього року.

Координатором цієї реформи визначене Міністерство соціальної політики, а Уповноважений Президента України з прав дитини має здійснювати моніторинг її виконання.

Технічну, експертну і методологічну допомогу в реалізації Національної стратегії в Житомирській області нададуть міжнародна неурядова організація Lumos і проект EDGE (Канада).

Lumos заснована Дж.К. Роулінг у 2005 році. Фундація має великий міжнародний досвід у сфері деінституціалізації. Наприклад, у Болгарії та Молдові за підтримки Lumos систему інтернатних закладів майже повністю було замінено на послуги для дітей та сімей, які надаються на рівні громад.

Проект "Експертна підтримка врядування та економічного розвитку" (EDGE), що фінансується Урядом Канади, надає технічну допомогу в реалізації пріоритетних реформ в Україні, серед яких і деінституціалізація.

Тепер ці дві організації допоможуть Україні з реформою системи догляду та виховання дітей, яка почалася влітку цього року.

Координувати пілотний проект буде Національний офіс з реформи деінституціалізації при Уповноваженому Президента України з прав дитини, створений за підтримки Lumos і EDGE.

31 жовтня між Уповноваженим Президента України з прав дитини, Житомирською обласною державною адміністрацією та Фундацією Lumos був підписаний Меморандум про співпрацю.

Уповноважений Президента України з прав дитини Микола Кулеба:

"Основна мета реформи інтернатних закладів – вчасно виявити проблему і допомогти сім’ї з дитиною, надати відповідні послуги, щоб дитина не потрапила до інтернатного закладу, а жила в сім’ї, безпеці та благополуччі! Розвиток послуг підтримки сімей з дітьми на рівні громад є запорукою успіху цієї реформи.

Житомирська область стане першою в Україні, де спільними зусиллями ми будемо намагатися змінити стереотип "дітям в інтернаті краще" і створити належні послуги в громадах, завдяки яким кожна дитина зможе зростати в любові у власній родині!"

Голова Житомирської облдержадміністрації Ігор Гундич:

"Майже 2500 дітей (а це 1,8% від загальної кількості) сьогодні перебувають у 17 інтернатних закладах області. Система інтернатів вже своє віджила, адже не дає дитині необхідного ані виховання, ані навчання. Житомирщина першою в Україні реалізовує пілотний проект з реформування інтернатів на більш сучасні й комфортні форми виховання дітей – за досвідом Великобританії. Очікуємо, що в рамках Національної стратегії і в результаті реалізації проекту вже до 2026 року значно підвищиться відсоток дітей, які виховуватимуться не в інтернатах, а в сім'ях і закладах з умовами, максимально наближеними до сімейних форм виховання".

Директор Lumos по країнах Європи Ірина Маланчук:

"Жоден інтернат, яким би гарним він не був, ніколи не замінить дитині сім'ю. Тому Lumos надає підтримку урядам по всьому світу в трансформації системи догляду за дітьми".

Керівник напрямів Деінституціалізація і Децентралізація проекту EDGE (Канада) Арсеній Положій:

“Проект "Експертна підтримка врядування та економічного розвитку" (EDGE), який реалізується компанією Agriteam Canada Consulting тa фінансується Global Affairs Canada, долучився до реформи системи інституційного догляду та виховання дітей за ініціативи Уповноваженого Президента України з прав дитини Миколи Кулеби та у партнерстві із міжнародною фундацією Lumos. Проект EDGE надає технічну допомогу у реалізації цієї реформи у вигляді підтримки Національного офісу з реформи деінституціалізації, метою якого є надання експертної, методологічної та організаційної допомоги органам державної влади та місцевого самоврядування. Ми із задоволенням відзначаємо початок реформи ДІ у Житомирській області, який покликаний стати провідником у використанні найкращих світових практик у сфері захисту прав дитини, створення ефективної системи надання комплексних послуг та використання державних коштів".

Довідка. 9 серпня 2017 року Кабінет Міністрів затвердив Національну стратегію реформування системи інституційного догляду та виховання дітей на 2017-2026 роки і План реалізації її першого етапу.

За даними Уповноваженого Президента України з прав дитини Миколи Кулеби, в Україні в інтернатах зараз перебуває 1,5% усіх дітей країни.

Відповідно до Національної стратегії, вже у 2026 році дітей в інституціях має бути менше 0,5%. А ті діти, хто за різних причин все ж залишаться в інституціях, а не в сім'ях, житимуть у невеликих установах в умовах, максимально наближених до сімейних, – до 15 осіб в одному закладі.

У кожній громаді з'являться доступні і якісні послуги для сімей з дітьми. Буде існувати ринок цих якісних послуг, не менше 50% з яких будуть надавати професійні громадські організації.

Відповідно до плану реалізації I етапу Національної стратегії, міністерства спільно з громадськими організаціями, місцевою владою та експертами повинні:

– розробити і ухвалити нормативно-правові акти, організувати методичне забезпечення, необхідне для впровадження реформи системи інституційного догляду та виховання дітей;

– проаналізувати існуючу мережу закладів інституційного догляду за дітьми, оцінити забезпечення прав дітей в кожному регіоні і затвердити регіональні плани реформування системи інституційного догляду та виховання дітей;

– сформувати і навчити регіональні команди по впровадженню вищезгаданої стратегії;

– розробити навчальні програми для підготовки, перепідготовки фахівців, зокрема тих, які працюють з дітьми з інвалідністю;

– розробити критерії моніторингу процесу реформування системи інституційного догляду та виховання дітей;

– залучити інвестиції для впровадження реформи системи інституційного догляду та виховання дітей.

Lumos – це Міжнародний дитяча благодійна фундація, заснована письменницею Дж.К. Роулінг у 2005 році.

Місія Lumos' полягає в тому, щоб закінчити з практикою системної інституалізації дітей по всьому світові до 2050 року.

Мрія Lumos – це світ, у якому всі діти мають можливість рости у безпечному та турботливому родинному оточенні, або якщо нема альтернативи, то в місцях, де наявні спеціалісти, які можуть задовольнити їхні потреби, поважають їх права та можуть забезпечити дітям використання іхнього потенціалу.

Ціль благодійної організації у тому, щоб підтримувати дітей у житлових закладах по всьому світі задля повернення їм права на життя в родині та на освіту в їхньому суспільстві.

Lumos працює у Центральних та Східних європейських країнах (Чеська Республіка, Болгарія, Республіка Молдова, Україна, Греція, Російська Федерація), в Азії (Японія та Малайзія) та Латинській Америці (Гаїті).

В Україні Lumos почав працювати у 2013 році. У партнерстві з "Фондом Розвитку України" і регіональною громадською владою організовував тренінги та провів стратегічний огляд у Дніпропетровському регіоні та Макіївці. Однак на ці регіони мав вплив військовий конфлікт. Це призвело до змін ситуацій з родинами та дітьми у цьому регіоні, та мало прямий вплив на втілення запланованого.

За таких обставин та базуючись на нових політичних зобов'язаннях України щодо реформи системи місць перебування дитини, Lumos буде допомагати центральній владі та сприяти реалізації реформ деінституціалізації в Україні.

Національний офіс з реформи деінституціалізації був створений при Уповноваженому Президента України з прав дитини за підтримки канадського проекту EDGE.

Мета Національного офісу – об'єднувати зусилля міністерств, місцевої влади та громадських організацій у напрямку реформ інститутів, а також надавати експертну та консультаційну підтримку, моніторити хід реформи і всіляко їй сприяти.

Більш детальна інформація: Галина Титиш – експерт з питань адвокації та комунікацій в Національному офісі реформи деінституціалізації

Контактний телефон: +38 (050) 914 54 42, e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду

Міністерство соцiальної політики України


Newer news items:
Older news items:

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Останні новини

Курси валют

 

 

Календар

< лютого 2010 >
П В С Ч П С Н
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28