19. 08. 2019
04071 м. Київ, а/с 110
тел/факс (044) 207-12-58
тел.моб   (066) 346-08-46
home1 search contacts

Голови профкомів – проти заборгованості з виплати заробітної плати

smaller text tool iconmedium text tool iconlarger text tool icon
Сьогодні, 13 квітня 2010 року Федерація профспілок України провела Всеукраїнську нараду голів профспілкових комітетів промислового сектору за тематикою: «Сучасні важелі впливу на подолання проблеми заборгованості з виплати заробітної плати».

У заході взяли участь голови профкомів підприємств, керівників профспілок галузей промислового сектору, представники центральних органів виконавчої влади, державного нагляду та контролю, апарату Уповноваженого з прав людини, а також об’єднань роботодавців і власників великих підприємств, де є заборгованість із виплати заробітної плати.

З доповіддю на нараді виступив заступник Голови ФПУ С.М.Кондрюк.

У виступах учасники наради неодноразово підкреслювали, що вирішення питання з заборгованості заробітної плати для українського суспільства є надзвичайно важливим у контексті консолідації зусиль влади, бізнесу і громадських організацій для подолання нестабільності, визначення шляхів вирішення наростаючих проблем в соціально-трудовій сфері, передусім з реалізації конституційного права громадян на своєчасну оплату праці.

Наголошувалось, що ситуація з кожним днем погіршується, що стає причиною поширення протестних настроїв у трудових колективах, які зрештою можуть стати детонатором соціального вибуху. Відповідним чином вимушені діяти профспілки, організовуючи колективні дії на захист прав працівників.

ФПУ, голови профкомів підприємств, керівники профспілок галузей промислового сектору разом з представниками органів виконавчої влади працювали над тим, щоб виробити спільну позицію та кроки з викорінення проблеми заборгованості з виплати заробітної плати та подолання бідності серед працюючих.

На нараді оприлюднений перелік промислових підприємств, на яких, на думку профспілок, ситуація з заборгованістю із виплати заробітної плати є найскладнішою, що свідчить про не бажання їх власників змінювати ситуацію. Учасники наради констатували, що дії власників підприємств, об’єднань роботодавців та органів державної влади не ведуть до викорінення такого ганебного явища як невиплата заробітної плати працівникам, борги зростають, що в багатьох випадках пояснюється  економічною кризою.

Учасники наради навели низку прикладів, які свідчать про те, що компенсація за затримку заробітної плати, незважаючи на те, що вона є досить незначною, найчастіше не виплачується працівнику, чим грубо порушується вимога Закону України «Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв'язку з порушенням строків їх виплати».

Присутні були обурені тим фактом, що тривалі невиплати зарплати (від 2 місяців до 10 років) провокують бідність серед працюючих, ставлять на межу виживання мільйони працівників та членів їхніх сімей, створюють підґрунтя для поширення тіньової економіки і криміналізації суспільства.

Учасники наради визнали, що негативні соціальні наслідки про які йшлося під час обговорення зумовлені відсутністю у державі послідовної і системної соціально орієнтованої політики, належного державного контролю та недосконалістю законодавства у сфері оплати праці, а у виступах політиків і високопосадовців у ЗМІ не дається принципової оцінки порушникам конституційних прав працюючих, більш того – суспільству нав’язується терпимість до цього ганебного явища.

Підбиваючи підсумки наради заступник Голови ФПУ С.М.Кондрюк, зокрема зазначив, – парадоксально, але в державі, яка проголосила себе соціально-правовою, всі проблеми перекладаються на тих, хто утримує її за свої мізерні кошти. Він закликав усіх соціальних партнерів сконцентруватися на пошуку механізмів, інструментів, заходів розв’язання такої складної і болючої проблеми, як вчасно не виплачена заробітна плата працівникам, а також попередив, що всі підприємства, які на сьогодні є учасниками зборів будуть під особливим контролем ФПУ до повного погашення заборгованості. Всі рішення цієї наради стануть головним завданням ФПУ.

Учасники наради висловили протест щодо неповаги в державі до людини праці, декларативності правових і соціальних засад, визначених Конституцією України і сформулювали вимоги до Президента України, як гаранта Конституції України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів Україн, центральних і місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, організацій роботодавців України та їх об’єднань, профспілкових органів усіх рівнів у прийнятій резолюції.

Джерело: Федерація профспілок України


Newer news items:
Older news items:

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Останні новини

Курси валют

 

 

Календар

< квітня 2010 >
П В С Ч П С Н
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30