07. 07. 2020
04071 м. Київ, а/с 110
тел/факс (044) 207-12-58
тел.моб   (066) 346-08-46
home1 search contacts

Креативні індустрії – важливий інструмент інтеграції сучасних цифрових тенденцій в культурний простір України, – Євген Нищук

smaller text tool iconmedium text tool iconlarger text tool icon

4 червня Міністр культури України Євген Нищук долучився до форуму «Digitalization: Business Talk. Open Opportunities», організованого ГС «Хай-Тек офіс Україна» з метою обговорення шляхів цифрової трансформації та розвитку цифрової економіки.

Під час свого виступу Міністр культури України Євген Нищук зазначив, що Мінкультури іде в ногу з часом, а культура протягом останніх років суттєво змінює своє обличчя з огляду на високотехнологічну епоху.

«Культура – це не лише сукупність матеріальних та духовних цінностей, артефактів. Культура виступає найчутливішою тканиною, яка допомагає нам щоденно впорядковувати простір, жити спільно з іншими людьми, реагувати на виклики сучасного світу. Погляньте: жодна з мистецьких форм – від бієнале до рейвів – не перебуває осторонь соціальних, політичних, екологічних питань. Тому зараз перед Міністерством культури стоїть задача – органічно інтегрувати сучасні цифрові тенденції і технології в культурний простір України», – наголосив Євген Нищук.

За його словами, завдяки концепту креативної економіки Мінкультури поєднує найглибші культурні змісти із запитами нових поколінь. Саме креативна економіка, яка ґрунтується на інтелектуальній власності й активно використовує інноваційні технології, дає змогу пов’язати найкращі зразки минулого з культурою майбутнього.

«Побутує уявлення, що креативна економіка – це вміння заробляти на культурі. Та переконую вас: креативна економіка набагато більша за прибуткову комерціалізацію й ефективний маркетинг. Це також використання інновацій задля долання культурних дистанцій і налагодження діалогу. Це забезпечення пожиттєвих можливостей для розвитку й реалізації людських талантів. Це побудова такого суспільства, де сила уяви долає будь-які фізичні й матеріальні обмеження», – говорить Євген Нищук.

Міністр культури наголосив, що відомство всіляко сприяє, підтримує та заохочує креативні інновації і створює умови для формування креативної економіки. Так, розроблено та затверджено Урядом розпорядження «Про затвердження видів економічної діяльності, які належать до креативних індустрій». Спільно з компанією «Google Україна» Мінкультури реалізувало проект «Автентична Україна», який є яскравим прикладом цифрових можливостей для збереження культурних та історичних надбань. Наразі команда Мінкультури працює також над онлайн-платформою «Культурна спадщина» для цифровізації реєстру культурної спадщини України.

«Як бачите, обраний нами вектор руху засвідчує: тільки вперед, у майбутнє! Переконаний, що сьогоднішній форум зібрав таких самих натхненних однодумців, і сподіваюся на яскраві візіонерські рішення», – додав Євген Нищук.

Ключовими питаннями для обговорення учасниками форуму визначені: законодавчі ініціативи цифрової економіки; креативні індустрії, інновації, інтелектуальна власність; цифрова інфраструктура; смарт сіті, смарт регіони.

У форумі, який відбувався у форматі панельних дискусій, взяли участь представники центральних органів виконавчої влади, бізнес-середовища, профільних асоціацій, дипломатичних місій, керівники місцевих органів влади та експерти із зазначеної тематики

Міністерство культури України


Newer news items:
Older news items:

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Останні новини

Курси валют

 

 

Календар

< червня 2019 >
П В С Ч П С Н
          1 2
3 4 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30