18. 10. 2019
04071 м. Київ, а/с 110
тел/факс (044) 207-12-58
тел.моб   (066) 346-08-46
home1 search contacts

"Проблеми легального перебування та працевлаштування громадян України на території Чеської Республіки"

smaller text tool iconmedium text tool iconlarger text tool icon

27 квітня у Празі відбулася друга українсько-чеська науково-практична конференція „Проблеми легального перебування та працевлаштування громадян України на території Чеської Республіки", організована Посольством України в Чеській Республіці, Союзом українських профспілок ЧР, Магістратом м. Праги під патронатом омбудсманів України і Чеської Республіки.

У конференції взяли участь представники Міністерства праці та соціальних справ ЧР, Міністерства внутрішніх справ ЧР, Міністерства закордонних справ ЧР, Міністерства освіти, молоді і спорту ЧР, Міністерства праці та соціальної політики України, Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства закордонних справ України, Посольства України в Чеській Республіці, представники неурядових організацій, трудових колективів, дипломатичного корпусу, підприємці, науковці, журналісти. До складу волинської делегації увійшла директор обласного центру зайнятості Раїса Кучмук.

Виступи присутніх підтвердили, що на фоні високого рівня і динамічного розвитку українсько-чеських відносин існують проблеми, пов'язані з перебуванням українських громадян на території Чеської Республіки, їх працевлаштуванням, визнанням документів про освіту тощо.

Враховуючи підсумки обговорення та пропозиції щодо вирішення зазначених проблем, учасники конференції прийняли резолюцію, у якій звернулися до державних органів обох країн, зацікавлених міністерств і відомств Чеської Республіки та України, неурядових організацій з проханням надати сприяння у вирішенні згаданих питань, розглянувши доцільність опрацювання таких заходів:

1. Створення єдиної загальноукраїнської організації та ліги українських бізнесменів в Чеській Республіці.

2. Враховуючи ускладненість застосування чинного законодавства ЧР у сфері працевлаштування іноземців, вивчити питання щодо можливості удосконалення правового механізму реалізації його норм на практиці, визначивши при цьому:

- правовий механізм вирішення колізій, що можуть виникати в практиці застосування відповідних двосторонніх угод (двосторонні комісії, періодичні консультації тощо);

- порядок постійного обміну інформацією між відповідними державними органами ЧР та України про стан виконання домовленостей у згаданій сфері;

- доцільність доповнення в разі необхідності бази двостороннього договірно-правового врегулювання зазначених питань, зокрема укладення двосторонньої угоди про умови тимчасової міграції громадян України для роботи в ЧР.

3. Підвищити ефективність діючих консультаційних центрів з питань працевлаштування українців у ЧР в низці областей України та розглянути питання щодо можливості відкриття нових.

4. Посилити взаємодію між правоохоронними органами ЧР та України з метою протидії нелегальній міграції та скоєнню правопорушень, пов'язаних з організацією експлуатації праці трудових мігрантів. Розглянути у зв'язку з цим питання про направлення до Посольства України в ЧР представника МВС України для роботи на постійній основі.

5. Провести двосторонні міжвідомчі консультації між ЧР та Україною на рівні експертів з метою опрацювання питань, пов'язаних із соціальним забезпеченням українських громадян, які перебувають в ЧР, та чеських громадян в Україні, визнанням документів про освіту тощо.

6.  Опрацювати можливість проведення у Празі чергового двостороннього семінару з питань запобігання торгівлі людьми та допомоги потерпілим від цих злочинів за участі громадських та правозахисних організацій.

7.  3а умови потреби в українських робітниках в Чеській Республіці спросити процедури щодо отримання українцями, які заповнюють вільні робочі місця згідно з інформацією Міністерства праці і соціальних справ Чеської Республіки, візи для виїзду на роботу до ЧР.

8. Посилити контроль державних органів ЧР за дотриманням трудового та міграційного законодавства Чеської Республіки працедавцями та особливо посередницькими структурами по відношенню до іноземних працівників. Посилити відповідальність чеських роботодавців за медичне та соціальне страхування іноземних робітників, яких вони наймають, наявність відповідного контракту, передбачивши в ньому додаткову оплату та виконання робіт у понаднормовий робочий час, гарантію трудового стажу, компенсацію за втрату роботи, ризики на випадок смерті. Удосконалити механізм впливу та застосування санкцій до порушників законодавства.

Джерело: Державна служба зайнятості


Newer news items:
Older news items:

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Останні новини

Курси валют

 

 

Календар

< травня 2010 >
П В С Ч П С Н
          1 2
3 4 5 6 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31