13. 07. 2020
04071 м. Київ, а/с 110
тел/факс (044) 207-12-58
тел.моб   (066) 346-08-46
home1 search contacts

Мінсоцполітики зацікавлене у подальшому розвитку міжнародної співпраці у сферах запобігання торгівлі людьми, ліквідації всіх форм дискр

smaller text tool iconmedium text tool iconlarger text tool icon


Сьогодні у Міністерстві відбулась зустріч з представниками міжнародного жіночого правозахисного центру „Ла Страда – Україна”. Захід відбувся за участю заступника Міністра з питань європейської інтеграції Сергія Устименка, директора Департаменту захисту прав дітей та усиновлення Руслана Колбаси та інших представників Міністерства. Від міжнародного жіночого правозахисного центру „Ла Страда-Україна” були присутні президент центру „Ла Страда-Україна” Катерина Левченко, голова інформаційно-консультаційного жіночого центру Олена Суслова та віце-президент центру Ольга Калачник.

Метою зустрічі стало обговорення питань щодо об’єднання зусиль задля координації роботи у сферах протидії гендерній дискримінації, торгівлі людьми, гендерному насильству, захисту прав дітей тощо.

Так, під час зустрічі були підняті питання щодо реалізації державної політики із зазначених тем на центральному та місцевому рівнях. С.Устименко зазначив, що Міністерство соціальної політики, як національний координатор у сфері протидії торгівлі людьми, здійснює координацію діяльності центральних та місцевих органів виконавчої влади з питань протидії торгівлі людьми та надання допомоги постраждалим особам. Так, у рамках реалізації Державної цільової соціальної програми протидії торгівлі людьми на період до 2015 року щорічно проводяться заходи з інформаційно-роз’яснювальної роботи серед населення, спрямовані на запобігання потраплянню в ситуації, пов’язані з торгівлею людьми, підвищення професійного рівня спеціалістів, які надають допомогу особам, що постраждали від торгівлі людьми, здійснення їх реабілітації та соціальної реінтеграції. Постійно проводиться моніторинг ефективності заходів, спрямованих на протидію торгівлі людьми. Окремо зазначено, що починаючи з вересня 2012 року, Мінсоцполітики проводить роботу із встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми.Станом на 01.01.2015 надано статус особи, яка постраждала від торгівлі людьми, 82 громадянам.

Присутня на зустрічі заступник директора Департаменту сімейної, гендерної політики та протидії торгівлі людьми Олена Фаримець повідомила представниками міжнародного жіночого правозахисного центру про вже створену за ініціативою Мінсоцполітики робочу групу з питань упровадження рівності у всі сфери життєдіяльності суспільства, до складу якої входять керівники структурних підрозділів Міністерства. Додатково Олена Фаримець зауважила, що на сьогодні Міністерство активно працює над проектом з національного плану дій щодо реалізації резолюції Ради безпеки ООН за №1325 „Жінки. Мир. Безпека.” Вона зазначила про сформовану групу з питань упровадження ґендерно-орієнтованого бюджетування та проведення тренінгу у грудні 2014 року, а також про розроблений проект примірного Положення щодо робочої групи з впровадження ґендерних підходів у роботі міністерств та відомств.

Президент міжнародного жіночого правозахисного центру Катерина Левченко проінформувала, що на сьогодні представники центру надають соціальну допомогу потерпілим від торгівлі людьми (медична, психологічна, юридична допомога, надання тимчасового притулку, соціальний супровід), а також надають допомогу дітям, потерпілим від торгівлі людьми, сексуальної експлуатації та насильства, сприяють у пошуку українських громадян, які зникли за кордоном та поверненні в Україну, співпрацюють з дипломатичними установами зарубіжних країн в Україні з метою надання допомоги потерпілим, готують методичні матеріали для соціальних працівників та представників неурядових організацій з надання допомоги потерпілим від торгівлі людьми. Окремо, Катерина Левченко акцентувала увагу на організації роботи національних гарячих ліній з питань запобігання торгівлі людьми, запобігання насильству та захисту прав дітей.

У свою чергу, голова інформаційно-консультаційного жіночого центру Олена Суслова повідомила, що на сьогодні діють 13 гендерних ресурсних центрів, 21 гендерний освітній центр та 5 кафедр з гендерних досліджень

Під час зустрічі окремим питанням для обговорення став захист дітей. Заступник Міністра повідомив, що з метою вдосконалення організації соціального захисту таких дітей, здійснення соціальної роботи з ними, а також їх сім’ями у 2014 році було затверджено Порядок ведення службами у справах дітей обліку дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах. В цілому, за участю усіх структур, до компетенції яких входить захист прав дітей, та за ініціативою Мінсоцполітики, з метою подолання соціального сирітства, дитячої бездоглядності та безпритульності, запобігання правопорушенням серед неповнолітніх в регіонах України систематично проводиться ціла низка профілактичних заходів, серед них: „Діти вулиці”, „Вокзал”, „Канікули”, „Урок”. Так, протягом 2013 року проведено понад 33 тис. профілактичних заходів, під час яких виявлено 13 285 дітей, з яких вилучено з вулиці 2 469 дітей.

Заступник Міністра з питань європейської інтеграції зазначив, що керівництво Мінсоцполітики зацікавлене у подальшому розвитку співпраці з міжнародним жіночим правозахисним центром „Ла Страда – України” та сприянні об’єднанню зусиль щодо оперативного створення «гарячої лінії» для звернення дітей постраждалих внаслідок насилля на державному рівні. Сергій Устименко запевнив присутніх, що всі поставлені плани щодо тендерної рівності та захисту дітей, які стоять перед Урядом, обов’язково будуть виконані.

На заході було домовлено про подальші зустрічі для більш детального обговорення спільних дій у подальшому.

Нагадаємо, що Міжнародний жіночий правозахисний центр “Ла Страда-Україна” з 1997 року працює у напрямі запобігання торгівлі людьми, особливо жінками та дітьми, ліквідації всіх форм дискримінації та насильства у суспільстві, сприяння дотриманню прав людини, гендерної рівності та захисту прав дітей.


Newer news items:
Older news items:

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Останні новини

Курси валют

 

 

Календар

< лютого 2015 >
П В С Ч П С Н
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28