16. 02. 2019
04071 м. Київ, а/с 110
тел/факс (044) 207-12-58
тел.моб   (066) 346-08-46
home1 search contacts

Світлана Толстоухова зустрілася із новопризначеним Головою МОМ в Україні Манфредом Профазі

smaller text tool iconmedium text tool iconlarger text tool icon
30 червня 2010 року заступник Міністра України у справах сім’ї, молоді та спорту Світлана Толстоухова провела зустріч із новопризначеним Головою Представництва Міжнародної організації з міграції (МОМ) в Україні Манфредом Профазі.

У ході зустрічі сторони обговорили питання розробки  державної програми протидії торгівлі людьми на 2011-2015рр. та відповідного комплексного закону у боротьбі з торгівлею людьми, співпраці МОМ із Міністерством України у справах сім’ї, молоді та спорту, координації зусиль та співпраці МОМ з іншими ключовими міністерствами України, а також план подальшої співпраці.

Основними акцентом в обговоренні став соціальний аспект, зокрема йшлося про дітей трудових мігрантів та постраждалих від торгівлі людьми. Сторони дійшли згоди, що саме ці аспекти наразі потребують суттєвого підсилення та консолідації зусиль державних органів і соціального партнерства.

Заступник Міністра зазначила, що проблема торгівлі людьми залишається дуже актуальною, оскільки це істотні виклики на сьогоднішній день. За словами Світлани Толстоухової, програма протидії торгівлі людьми започаткована в Україні ще у 2004 році, коли було зроблено 1-й моніторинг проблем і потреб дітей, потерпілих від цієї проблеми. Однак вона висловила стурбованість тим, що на сьогодні не здійснено суттєвих кроків з розв’язання цих проблем. Тому поряд з безпосередньою реалізацією низки заходів щодо запобігання та протидії торгівлі людьми, важливим Міністерство вважає питання розбудови механізму протидії торгівлі людьми та послуги і обмін інформацією.

Світлана Толстоухова поінформувала міжнародних партнерів про ключові питання, навколо яких концентрує увагу задля вирішення піднятих проблем Міністерство України у справах сім’ї, молоді та спорту. Було зазначено, зокрема, що існує недостатність і, відповідно, необхідність посилення координації різних суб’єктів реалізації державної політики у сфері запобігання проявів торгівлі людьми, тому вже поновлено роботу Міжвідомчої Комісії з цих питань як при Кабінетові Міністрів України, так і на регіональному рівні. Вона зауважила, що саме завдяки підтримці громадських організацій вдалося провести цілісну роз’яснювальну компанію щодо питань протидії торгівлі людьми. Значною мірою посилено роботу  Міністерством закордонних справ та Міністерством внутрішніх справ України у цьому напрямку.

Водночас, вона акцентувала, що є усвідомлена потреба допомоги і підтримки людей, які вже постраждали від торгівлі людьми. Заступник Міністра також зазначила на проблемі трудової міграції. За її словами, через виїзд на заробітки батьків чимало дітей в результаті залишаються безпритульними і бездоглядними.

"Ми працюємо над законопроектом, що передбачає тимчасовий патронат таких дітей", - повідомила Світлана Толстоухова.

Також вона поінформувала про наміри створення реабілітаційних та навчальних програм, підготовки відповідних спеціалістів та створення системи центрів реабілітації.

Окремо заступник Міністра зупинилася на питанні необхідності внесення зміни до законодавства за даною тематикою. Крім того, вона звернулося із пропозицією розглянути можливість підписання спільних заходів, у рамках яких запровадити щорічні національні звіти. Заступник Міністра пояснила, що досі такі звіти не передбачалися ні організаційно, ні фінансово. Водночас, згаданий документ може бути не тільки аналітичним матеріалом, але й містити суттєві рекомендації у сфері вирішення проблем торгівлі людьми в Україні.

Манфред Профазі подякував за інформацію і висловив захоплення баченням розв’язання піднятих проблем. Він також схвально відгукнувся про позицію керівництва Міністерства, відзначаючи, що викладені у ході зустрічі ідеї викликали зацікавленість і готовність розглянути практичні можливості допомоги Українському уряду. Насамкінець Голова Представництва Міжнародної організації з міграції наголосив, що повністю поділяє стурбованість у сфері протидії торгівлі людьми та запевнив у готовності сприяти і надавати підтримку та запросив Світлану Толстоухову взяти участь у Міжнародній конференції, як слушній нагоді напрацювати спільні конкретні практичні плани із врахуванням не тільки проблеми торгівлі людьми як такої, але і суміжні проблеми, дотичні до обговорюваної у ході зустрічі.

Участь у заході взяли також представники Мінсім’ямолодьспорту з питань протидії торгівлі людьми та координатор програм МОМ з протидії  торгівлі людьми Рут Крчмар і її заступник Оксана Горбунова.

Джерело: Міністерство України у справах сім'ї, молоді та спорту


Newer news items:
Older news items:

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Останні новини

Курси валют

 

 

Календар

< березня 2015 >
П В С Ч П С Н
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 26 27 28 29
30 31